Връзки към аниме статии

VeRush
VeRush
редактирано December 2015 в Аниме Публикации: 261
Една тема за произволни връзки към статии.

Може да са новини, може да са интересни слухове, ревюта или просто персонални списъци.

Аз днес си харесах това.

25 Best Dark Anime

Dark Anime is more than just blood, guts and monsters, so let's take a
look at some of the best dark anime out there. From psychological
thrillers to dystopian societies with subtle, twisted elements that give
these shows a morbid, bleak or downright twisted atmosphere.

От този списък определено харесвам: Monster, Death Note, Vampire Hunter D, Ghost in the Shell, Ghost Hunt, UN-GO и Metropolis.
Post edited by VeRush on

Коментари

• VeRush
    VeRush
    Публикации: 261
    Няколко наистина идиотски gif-а - цък
  • VeRush
    VeRush
    Статия за проблемите на креативно ниво в аниме индустрията напоследък и защо вече за всеки сезон повтаряме "Беше слаб сезон." - цък.

Аналогията с пайовете е леко оплетена, но разбираема.
    Описва прекрасно, в кой типове публика са прицелени аниметата напоследък, защо няма нищо за по-широката аудитория и защо пазарът се свива все повече и повече, докато най-големите печеливши са идиотизми от сорта на Love Live.
  • WoTfan
    WoTfan
    Публикации: 15
    VeRush като спец би ли ми казал D.Gray-man дарк аниме ли е, защото не го видях сред класацията, или изобщо не е в този жанр.

• christ.otaku
    christ.otaku
    Публикации: 4
    като казахте d. grey man, вярно ли се завръща мангата? а дали ще правят нов сезон от анимето се чудя
  • VeRush
    VeRush
    редактирано January 2016 Публикации: 261
    WoTfan - това не е класация, а просто някой си е изредил любими негови мрачни анимета.
    D.Gray Man аз го дропнах на първи епизод та не мога да говоря много смислено, но ми се стори типичен боен шонен (т.е. хич не се бият).
    Принципно темата му е мрачна, но МОЖЕ БИ според дефиницията на автора на статията не е достатъчно twisted, за разлика примерно от Monster.

Мрачно е, но в никакъв случай не е любимо за мен. :)))

ПП
    То и аз не съм 100% съгласен със статията, защото не уважавам ни най-малко дакажем Tokyo Ghoul и Shinsekai Yori, които явно са доста любими на нейния автор.

Обаче не знам какъв спец трябва да е човек, за да определи ТИ дали го имаш за любимо мрачно аниме.Ди Грей Мен :)))

christ.otaku - ще има продължение на анимето през 2016-та. Обявиха го официално.
    Post edited by VeRush on
  • WoTfan
    WoTfan
    VeRush, изгледай повече от един епизод, дай му шанс, историята е сравнително слаба в началото - да, но музиката и арта си струват.И не е типичен шоунен - да, но поне лошите не стават добри накрая (което лично мен много ме дразни в редица други шоунен заглавия).
  • VeRush
    VeRush
    Мен това, което ме отблъсква най-много от най-популярните бойни шонени са безкрайните "мамору" излияния и обясненията точно посред най-напрегната битка.
    Имат и други досадни идиосинкратизми - "мъжки сълзи" дето бликат за щяло и нещяло, главните герои имат прекалено видими plot armor-и и т.н.

Миналата година изстрадах излязлото One Piece само от научен интерес и въпреки, че открих интересни неща се затвърди мнението ми - жанрът не е за мен.

WoTfan, що не споделиш, какво по-точно те кефи - митологията, героите, заплитането на сюжетните нишки, атмосферата?
    Току виж някой други си го харесал.
    Лично при мен "Гледай го ей това, много е яко!" не работи, защото различните хора откриват различни неща за себе си. Популярните също не ги смятам за задължителни, може просто да им хвърля око от любопитство.
    Добре ще е да споделиш и други мрачни анимета, които харесваш
  • WoTfan
    WoTfan
    топ 3 Дарк анимета:Monster, Berserk, Death Note
    Други който ми харесват: Majin Tantei Nogami Neuro, D.Gray-Man, Claymore, Hellsing, Gantz, Ghost Hound, Tokko,
    Zombie Loan, Kaibutso Oujo, Bokurano Ours

На въпроса защо харесвам D.Gray-man - фен съм на авторката на мангата колкото и банално да звучи; историята ми харесва (нещо различно от Save the World); героите са развити в дълбочина но въпреки това трупат опит и евоюлират( развиват се психически); Арта е много добър, мога да кажа че ТМС са се справили добре с анимирането на мангата; и не на последно музиката - страхотни опънинги и ендинги. както и адекватния и допринасящ атмосферата на анимето саундтрак. Немога да кажа какво точно харесвам в аниме конкретно, понеже харесвам цялостния продукт (за повечето анимета които хаесвам е така).

• VeRush
    VeRush
    редактирано January 2016 Публикации: 261
    Different Tropes Anime Uses to Express Emotion - цък.

Някои примери:

image

image

image

image

Post edited by VeRush on
  • VeRush
    VeRush
    редактирано February 2016 Публикации: 261
    Обикновено не харесвам косплей, но този тук е доста точен цък.
    Post edited by VeRush on
  • VeRush
    VeRush
    Top 10 Macho Anime Gifs: Delving Into the World of Manly Anime - цък

Някои примери:

• VeRush
    VeRush
    редактирано February 2016 Публикации: 261
    The Meaning Behind the Kitsune Mask - цък

Много приятна и интересна статийка.

В допълнение храмовите лисици са бели и служат, като вестоносец и богът/боговете на съответния храм на плодородието.
    Post edited by VeRush on
  • VeRush
    VeRush
    50 Anime References You May Have Missed - цък
  • VeRush
    VeRush
    20 Popular Anime Catchphrases: Do You Even Tuturu? - цък
  • VeRush
    VeRush
    'FLCL' Gets New Seasons on Toonami - http://myanimelist.net/news/45305512

Не стига, че има достатъчно други истории, които повече заслужават продължения, но и смятам, че режисьорът на Psycho-Pass тотално може да омаже абсурдистката комедия на FLCL.

Anime Series 'Uchuu Senkan Yamato 2202: Ai no Senshi-tachi' Announced - http://myanimelist.net/news/45359050

Това не е изненада, защото отдавна се говореше по темата и дори имаше хинтове във втория филм.
  • VeRush
    VeRush
    A Look at MAL's Most/Least Dropped Anime Series - http://myanimelist.net/featured/1539

Накратко от популярните - Bleach е най-дропваното аниме в MAL, а Boku dake ga Inai Machi най-малко дропваното.
  • VeRush
    VeRush
    редактирано July 2016 Публикации: 261
    Често срещани аниме особености - myanimelist.net/featured/1792/Why_Do_Anime_Characters_Look_White_and_Other_Silly_Questions
    Post edited by VeRush on
  • VeRush
    VeRush
    Тук между някои и свестни VN-ове са препоръчали ГУГУТКИТЕ за аниме адаптация - https://myanimelist.net/featured/1904/10_Visual_Novel_Games_That_Need_To_Become_Anime

За малко да умра от хилеж.
  • VeRush
    VeRush
    Самата статия е тъпичка, но има няколко интересни и характерни gif-а (най-добрите са от Nichijou естествено) - https://myanimelist.net/featured/1905/20_Reaction_GIFs_that_Perfectly_Represent_Anime_Fans

• Slavi
    Slavi
    редактирано December 2016 Публикации: 22
    Здрасти VRush, имам една молба. Тъй като едвам успявам да намеря време изобщо да гледам аниме, няма време отгоре на това да търся статии, та за това исках да те помоля нещо. Дали е възможно да изнамериш от някъде из бг и-нета бг статии и ревюта за аниме? Практически единствените подобни статии за които се сещам са тези в аниме инн, но мен по-скоро ме интересуват такива, които са извън централното полезрение. Може да сложиш линковете после тук. Мисля, че и други хора ще имат полза да видят нещо подобно.
    Друго нещо, което се сетих да помоля е, ако гледаш и следиш аниме ревюта на известни ютубър, може ли да ги попиташ нейде из коментарите, как така качват директен фуутидж от всякакви заглавия и не им банват канала после? Аз на единия ют канал имам качени кадрите от Akame Ga Kill анимето, които ползвах специално за откъса ми на бг и имах проблеми при условие, че видеата са просто сложени private за архив и не са публични. Та този номер ми е интересно как става. Най-доброто предположение, което имам е, че това са заглавия лицензирани в US??

Благодаря ти предварително и голям респект за това, че пишеш и качваш неща по темата във форума :)
    Post edited by Slavi on
  • VeRush
    VeRush
    редактирано December 2016 Публикации: 261
    @Slavi, за лицензирането и идея си нямам, може би да питаш самите ю тюбъри, сигурно с удоволствие ще ти обяснят надълго и широко (май е нещо с времетраенето на откъсите) :) .

Сериозна българска аниме критика не съм намирал от години.
    Знам само за вехти статии, ако ти трябва да взаимстваш стил, подход или нещо такова се сещам за Shadowdance.

Старите на Shadowdance може да се намерят така (малко е засукано, но директна връзка към каталога няма, пък не ми се пействат всички връзки).
    Отиваш тук shadowdance.info/design/index800.htm
    Слагаш мишката на Броеве.
    Появява се хоризонтален бар с броевете до 69.
    Цъкаш върху Съдържание.
    По подразбиране трябва да е По рубрики.
    Под него цъкаш върху Аниме.

Това трябва да са всичките стари статии. Не съм баш съгласен с някои, но има доста добри, като тази за Mushishi - shadowdance.info/800Broeve/Br42/Anime/mushishi.html.

Сега ако отидеш на брой 69 и във вертикалния бар цъкнеш на Animania това са статиите от неиздадения последен брой на списанието.

Новите статии на тема аниме са на shadowdance.info/magazine/category/anime/
    Само три :/

Ако просто ти трябват странни заглавия без ревюта споделял съм мои впечатления в
    https://forum.nexttv.bg/discussion/165/lyubimi-eksperimentalni-i-minimalistichni-animeta
    и може би някои от
    https://forum.nexttv.bg/discussion/96/elitarni-anime-zaglaviya

Post edited by VeRush on
  • VeRush
    VeRush
    Ето това ме скъса от смях:

What If Anime Had Titles Like Light Novels? - anitay.kinja.com/random-acts-of-discord-what-if-anime-had-titles-like-l-1794904880
Влез с профила си или се регистрирай, за да коментираш.